Jeden střih, mnoho účesů

Napsal

Jeden střih, mnoho účesů Vlasy nemusí vypadat každý den stejně. Důvěřujte si a začněte se svým účesem trochu experimentovat. Ukážeme vám, jak na to.

1. Varianta

Sestříhané vlasy po ramena s ofinou. Ofina je zkrácená do výšky obočí. Prameny končí u ušních lalůčků, celková délka dosahuje sotva po ramena.

Konečky vytočené směrem ven
Poletující konečky dodají jemným vlasům opticky na objemu. Po umytí vetřete do vlasů osušeným ručníkem trochu tužidla pro objem vlasů, pak je vyfénujte přes kulatý kartáč dosucha. V dlaních rozetřete trochu kadeřnického vosku a prsty konečky vytočte ven.

Šikmá pěšinka
Objem vlasům dodá šikmá pěšinka na temeni. Vlasy osušené ručníkem postříkejte pěnovým tužidlem a vyfénujte je přes hlavu. Pak vlasy šikmo rozdělte pěšinkou, ofinu vynecháte. Na závěr konečky vyfénujte pomocí kulatého kartáče.

Vyčesané nahoru 
Pokud chcete, aby vlasy vyčesané nahoru držely, zkuste následující : učešte je hladce dozadu, stočte do tzv. banánku a připněte sponkami. Obličej orámujte jednotlivými pramínky, které vytáhnete po stranách. Účes můžete nakonec ozdobit efektními sponkami.

Sestříhaná ofina upoutá
Stupňovitě sestříhaná ofina vypadá dobře. Nejlépe se uplatní na hladkých vlasech. Vlasy po umytí vyfénujte dosucha. Pak ještě pramen po pramínku uhlaďte žehličkou na vlasy. Partie na temeni lehce natupírujte. Vlasy rozdělte boční pěšinkou a ofinu upravte do čela. Vše zafixujte lakem na vlasy s leskem, který dodá účesu ten správný glanc.

2. Varianta

Sestříhané mikádo délce po bradu s ofinou. Vlasy na temeni jsou kratší, na spáncích delší.

Bez ofiny

Lokny přinesou vlasům změnu, vysoce vyčesaná ofina nepadá rušivě do obličeje. Do suchých vlasů nastříkejte tužidlo. Pramínek po pramínku natočte na elektrické natáčky. Asi po 20 minutách odviňte. Ofinu nagelujte a vyčešte nahoru.

Načechraný look
Nekomplikovaný styling pro sport a volný čas. Do vlasů osušených ručníkem vetřete trochu pěnového tužidla. Pak vlasy vyfénujte přes hlavu dosucha a přitom je hodně čechrejte. V dlaních rozetřete trochu kadeřnického vosku, třeba s leskem, a vetřete do vlasů. Konečky i ofinu upravte směrem do obličeje.

3. Varianta

Dlouhé vlasy s ofinou a stupňovitými konturami. Rovně zastřižená ofina končí pod obočím, boční partie jsou směrem od brady dolů sestříhané.

Hladce spoutané
Do dlouhých vlasů osušených ručníkem vetřete trochu uhlazujícího krému. Pak pramen po prameni vyfoukejte přes velký kulatý kartáč dohladka. Kartáč přitom táhněte pomalu a pevně směrem dolů. Kontury potom zvlášť vyfoukejte dovnitř.

Poslušné konečky
Díky upraveným konečkům a kunturám získají dlouhé vlasy švih a nebudou jen uvaveně a zplihle viset dolů. Aplikujte na ně pěnové tužidlo a vyfénujte přes hlavu. Konce a sestříhané prameny natočte pomocí širší kulmy nebo kulmovacího kartáče. Nakonec je opatrně vykartáčujte a zafixujte středně silným lakem na vlasy.

Share

Recommended Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *