Jak odstranit tetování

Napsal

jak-odstranit-tetovani1Člověk se rád od ostatních lidí trochu odlišuje. Někdo volí jiný styl oblečení, někdo například tetování. Jenže. Přicházíte do věku, kdy prostě tetování vadí nebo ho z nějakého důvodu nemůžete mít, a nastává problém. Co s tím. Dnešní článek vám přinese informace o tom, jak se takové kérky zbavit.

Tetování je „in“

Možná by si naše babičky ťukaly na čelo, ale je to zkrátka tak. Tetování se postupem doby dostalo do módy, a tím i do větší obliby zejména mladých lidí. Už totiž není ozdobou například z kriminálu, ale pravým opakem. O člověku dokáže promluvit i beze slov a zařadit ho do určitého stylu či společenské úrovně.

Největší zájem o takovéto zkrášlení těla přichází s teplým počasím. Dá se říct, že v těchto jarních dnech se objevují už první zájemci.

Tetování versus odstraňování tetování

Tento cyklus funguje skoro jako přímá úměrnost. Čím více lidí přichází do tetovacího salónu dobrovolně se podrobit bolesti, o to větší počet navštěvuje i ordinace či laserová centra  s problémem, jak tuto okrasu navždy odstranit. Novodobí pacienti žádají rychlost, spolehlivost a bezbolestnost. Častým důvodem bývá lukrativní pracovní místo, kde tetování vadí nebo změna vkusu.

Jak se tedy tetování zbavit?

Tetování se z těla odstraňuje speciálními přístroji, které pracují s délkou laserového pulsu. Zákrok se dá laicky přirovnat k tónu, který vydá piano při úderu na klávesu. Tento tón je krátký, úderný a ihned odezní. Jeho nevětším pozitivem je fakt, že laserový paprsek díky své rychlosti negativně nepůsobí na okolní tkáně a nezpůsobuje tak nežádoucí účinky, např. změnu barvy kůže či jizvy.

Moderní přístroje jsou schopny odstranit všechny typy tetování, jak černobílé, tak i barevné. Jak se tento zákrok technicky provádí? Laserové pulsy v kůži postupně rozbíjejí tetovací pigment na velmi malé částice, které se pak rychleji vstřebávají do těla a následně odplavují imunitním systémem.

Co zákrok obnáší?

Než se rozhodnete odstranit z těla krásné tetování, které vám sloužilo dlouhou dobu, měli byste si uvědomit, že jde o ale časově a finančně náročnou záležitost. Za tento zákrok totiž zaplatíte několikanásobně více než za samotné tetování. Důležité je také vědět, že na laserové zákroky je nutné docházet v rozmezí šesti týdnů 6 krát až 10 krát. Počet zásahů ovlivňuje typ tetování. A ceny? Nedají se předem přesně určit, ale malý obrázek o rozměru například 3 x 2 centimetry vás může včetně léčby vyjít od deseti do patnácti tisíc korun.

Share

Recommended Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *