Jak mít dokonalé obočí

Napsal

Jak mít dokonalé obočíObočí – tvar, barva, trpělivost. Tak právě tato část obličeje dává ženám pěkně zabrat. Upravené obočí dotváří krásný vzhled dívek i dam, a proto všechny často vysedávají před zrcadlem a snaží se pečlivě všechny nežádoucí chloupky vytrhat pinzetou. Dříve byly „in“ uzoučké linky, někdy si ženy chloupky malovaly hnědou či černou tužkou. Přečtěte si náš článek, určitě se po něm uklidníte. 

Dorůstá obočí nebo nedorůstá?

Obočí se chová jako ostatní chloupky, které rostou na naší pokožce. U většiny žen po vytrhání opět dorůstají, jen rychlost je u každé jiná. Občas se může stát, že se odstraněné chloupky objevují čím dál méně, až se úplně ztratí. Takové štěstí potká opravdu jen hrstku žen. Na druhou stranu krásné obočí můžete vykouzlit i barvami, které tvoří současné módní trendy. Doladit samozřejmě lze i různý odstín. Pokud se obočí ztratilo, ale nejste spokojená s jeho tvarem, použijte permanentní make-up nebo speciální kosmetické tužky.
Úpravu obočí můžete vložit do rukou také kosmetičkám. Podle hustoty narostlého obočí zaplatíte zhruba 50 až 100 korun. Na druhou stranu si ale můžete být úplně jistá, že odejdete s přirozeně vytrhaným obočím a nepříjemnou bolest téměř nepocítíte.

Problémy domácí kosmetické péče

Mnohdy bolest a trpělivost činí, že se s úpravou obočí nesvěřujeme do péče odborníků. Zkrátka případné utrpení v nás vyvolává strach. Při pravidelném trhání obočí a troše šikovnosti si vytvoříte vlastní styl a způsob, který už nebude provázet žádná bolest. Nejlepším pomocníkem je určitě kvalitní pinzeta bez ostrých hran.
Jaká jsou pravidla pro vytrhávání? Odborníci radí zbavovat se obočí od spodu. Každý chloupek pevně uzavřete do pinzety a prudce jím škubněte. Vyvarujete se tak nepříjemné bolesti. Utrpení vám pomůže zmírnit zchlazení obočí ledovým obkladem, změkčení pokožky například po koupeli apod.

Který tvar je pro mě?

Nemůžete se rozhodnout, jak si vytvarovat obočí? Názorným pomocníkem vám může být obyčejná tužka. Vezměte si ji do ruky a přiložte k okraji nosu přes vnitřní koutek oka nahoru. Tím si označíte začátek obočí a poznáte, že vše nad kořenem nosu musíte odstranit. Konec obočí poznáte podle přiložené tužky, která směřuje přes vnější koutek oka. Co přesahuje je opět nežádoucí.
Tvar obočí se dá odhadnout i podle klenutí obočí. Přirozený výraz vám dodá obočí, které bude mít po okrajích vytrhané řídké chloupky.

Barvení

Obočí se dá též. Jednoduše můžete použít barevnou, lesklou či glitrovanou řasenku či barvu na obočí. Dávejte ale pozor, aby dobarvování bylo lehké a spíše neznatelné. Nezapomeňte, že odstín obočí by měl ladit s barvou vlasů. Pokud si s něčím nevíte rady, nebojte se zajít ke kosmetičce.

Share

Recommended Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *