Akné vyléčí konopný olej

Napsal

Už je to tady zase. Když se ráno podíváte do zrcadla, vyděsí vás červená tečka na obličeji. Nejdříve si myslíte, že ještě bdíte, ale teprve po pečlivém ohmatání místa zjistíte, že je to tvrdá realita. Nikomu se nechce do nového dne s tečkou, která kazí pohled na jinak šlechtěný obličej. Jde vůbec bezpečně předcházet akné?

Olej, řepa nebo mrkev

Řeklo by se obyčejná mrkev. Často to bývá tak, že zdánlivě obyčejné věci mají neobyčejné účinky. Mrkev umí například zmírnit popraskání, drsnost a svědění kůže. Když budete potírat postižená místa vychladlým mrkvovým odvarem, určitě vám to pomůže od největší bolesti. Pokud potřebujete pročistit kůži, pak pijte po deset dnů jednou nebo dvakrát denně šťávu z řepy a zelí. Pro kůži jsou důležité i oleje. Šalvějový olej má protizánětlivé účinky a udržuje pružnost suché kůže. Eukalyptový olej zase vaši kůži příjemně ochladí.

Olej regeneruje

Problematickou pleť zlepší například jalovcový olej. Ten je vhodný jak pro úspěšný boj s akné, tak i na mastnou kůži. Mátový olej pleť čistí a ochlazuje. Všechny přírodní oleje jsou obecně dobré k regeneraci pokožky. Zvláště je ocení ženy, které se potýkají s kožními problémy jako je atopický ekzém, suchá kůže, lupénka nebo již zmíněné akné. Oleje pokožku nejen zklidní a obnoví, ale dopřejí jí i správnou funkci.

Konopný olej

Pomáhá především na problematickou pleť, kterou sužuje akné, a mírní projevy lupénky a ostatních kožních problémů. Kosmetickou řadu s konopným olejem mohou využívat ženy všech věkových kategorií. Velkým plusem je fakt, že neobsahuje žádné návykové látky. V lékárně naleznete mnoho dalších přípravků, které obsahují přírodní oleje s regeneračními a protizánětlivými účinky.

Na každou pleť jiná péče

Ještě než začnete s regenerací pleti, měla byste si uvědomit, že úspěch krásné pleti tkví ve dvou hlavních zásadách. Jedna spočívá v čištění pleti a druhá v jejích pečlivém a pravidelném promazávání a masírování. Samozřejmě každý typ pleti vyžaduje jinou péči. Mastná pleť je hrubší, a proto dbejte na hluboké čištění. Suchá pleť je zase méně odolná, je citlivá k vnějšímu prostředí. Podle vašeho typu pleti pak používejte výživné masky, nebo lehce vysušující péči pro mastnou pleť. Nezapomínejte i na hydrataci zejména v tomto mrazivém počasí.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *