5 tipů, jak si udržet zdravé a krásné vlasy

Napsal

O vlasy, stejně jako o nehty zuby či jiné části těla, se musíme starat, jestliže chceme, aby byly zdravé a pěkné. Někdo vlasy úplně zanedbává, někdo dělá v péči o ně chyby, aniž o nich ví. My vám přinášíme pět tipů, které vám ke zdravým a krásným vlasům dopomohou.

1. Zdravý jídelníček

Výživa je pro vlasy stejně důležitá, jako pro zbytek těla. Kvalita a zdraví vlasů je přímo úměrná kvalitě potravin a zdravé skladbě jídla. Vlasy potřebují vitamín A (mrkev, paprika, ryby), vitamíny řady B (jogurt, droždí, zelená zelenina) a vitamín E, který obsahují ořechy. Dávejte tělu tyto vitamíny a odrazí se to na vašich vlasech.

2. Hydratace

Lidské tělo je tvořeno z 98% vodou. Pokud málo pijeme, tělo tu trošku vody vstřebá, ale pro vlasy nezůstane nic. Je proto nutné pít tolik vody, aby i vlasy měly dostatek hydratace. Pak budou lesklé a hladké.

3. Správné mytí vlasů

Před každým mytím vlasy důkladně rozčešte. Usnadníte si jejich mytí a předejdete zbytečnému zacuchání. Šampon aplikujte nejprve do dlaně, smíchejte ho s trochou vody a následně jemně vmasírujte do vlasů konečky prstů. Aby se důkladně odstranily všechny nečistoty, opakujte mytí vlasů dvakrát. Důležitou roli hraje také teplota vody, ideální je vlažná. Příliš horká voda může vlasy poškodit. Mokré vlasy rozhodně nedrhněte ručníkem, vhodnější variantou je vlasy do ručníku zabalit, a nechat ho šetrně odsát přebytečnou vodu.

4. Kvalitní vlasová kosmetika

Čtěte složení přípravků a dejte pozor na agresivní chemikálie. Vaše vlasy si zaslouží kvalitu, nejlépe přírodní kosmetiku. Vybírejte jen takovou, která odpovídá typu vašich vlasů. Pro rychlé obnovení zdraví vlasů vám perfektně poslouží speciální masky na vlasy, které dokážou vlasy hloubkově hydratovat a regenerovat. Vlasovou masku používejte alespoň 1x týdně.

5. Pozor na vysoké teploty

Fén, žehlička a kulma vlasy vysušují, což vede k jejich poškození a lámání. Vhodné je proto nastavit tyto přístroje na nízkou teplotu a těsně před samotným použitím aplikovat na vlhké vlasy speciální sprej pro ochranu vlasů před teplem. Přípravky pro tepelnou úpravu vlasů vytvoří okolo vlasového vlákna ochranný film a poskytnou vlasům potřebnou hydrataci a ochranu.

 

Share

Recommended Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *