Máte citlivé oči?

Po pracovním dnu je unavené nejen naše tělo, ale i oči. Občas některou z nás potrápí slzení očí, pálení nebo zarudnutí. Je to příčina, která není pro život zrovna příjemná. A co si budeme povídat. Omezuje naši pracovní činnost i dobrou náladu. Existuje však několik rad, které vám pomohou vyvarovat a zbavit se těchto nepříjemností.

154101907První pomoc

Od zarudlých očí si nejrychleji pomůžete tím, že namočíte čistící tampony do ledového černého čaje a přiložíte na oči. Ten totiž obsahuje kyselinu tříslovou, která stáhne cévy a rozzáří oči. Podrážděné oči zklidní oční kapky, které dostanete v každé lékárně. Působí ihned a dodají očím svěžest.

Váčky, které nerady objevujete ráno před zrcadlem, vznikají kvůli stresu a také kvůli nedostatku spánku nebo pohybu. Určitě víte, že se rodí přes noc. Ale proč? Může za to oběh lymfy, který klesá na úsporný režim a odpadní lásky se tkání hůře odplavují. Jak se bránit? Jednoduše. Vyvarujte se jídlu pozdě večer a více se pohybujte. Stačí si přes den trochu zasportovat. Pokud i přesto noc na vašem obličeji vykreslí váčky, použijte oční gely. K pokožce jsou velmi šetrné, rychle se vstřebávají a nezanechávají mastný povlak.

Výživa

Vysychání očí může být projevem špatné životosprávy. Dáte se to ale velmi jednoduše napravit. Prostě zvýšíte denní příjem tekutin a zaměříte se i na ovocné šťávy. Velmi prospěšná je například mrkvová šťáva a všechny minerální vody.

O zdravý zrak pečujeme především díky vitamínu A. Je to vitamín, který je rozpustný v tucích a nachází se v některých pokrmech živočišného původu. V rostlinách se nachází provitamín betakarotén, který se až v organismu přeměňuje na vitamín.

Vitamín A najdeme v rybích a hovězích játrech, mrkvi, ve špenátu, melounech, brokolici nebo kukuřici. Díky tomuto vitamínu lze léčit špatný zrak a také šeroslepost. Navíc odstraňuje zarudlá oční víčka, zvyšuje odolnost prosti infekcím a stará se i o dobrou funkci plic a sliznice.