Jaký vybrat melír?

melirMelír je již dlouhou dobu součástí našich účesů. Jednlitou barvu trochu prosvětlujeme nebo naopak její odstín ztmavujeme a to všechno za správné a citlivé volby jemných proužků. Melírů je ale několik typů a my si je postupně projdeme. 

Tipy ohledně melíru

I když by to někomu nemuselo přijít, také ozdoba naší hlavy, melír, se s postupem věku vyvíjel. Dříve si zákaznice vystačily s jasnými pruhy, které jsou již v dnešní době neakceptovatelné a do popředí se dostávají méně nápadnější. Tak ho ale neumí provést v každém salónu, proto je nutné věnovat pozornost i výběru oblíbené kadeřnice, abyste byli s výsledky opravdu spokojeni. Další radou ohledně melíru je fakt, že se nedoporučuje pro naprosto zdravé a doposud nebarvené vlasy. Tak jako tak je tímto chemickým odbarvováním ničíte, což může způsobit jejich nepřiměřené vypadávání nebo nežádoucí lámání konečků. To ale lze do jisté míry zachránit kvalitní vlasovou kosmetikou. Melíru byste se rovněž měli vyvarovat pokud máte ohromně dlouhé a nebo kudrnaté vlasy. Na těch se totiž efekt této ozdoby lehce ztrácí a nejlépe s melírem vypadají kratší účesy se zcela rovnými vlasy. 

Nové trendy

Kdysi se nosily výhradně blonďaté melíry a i tento trend se postupně opouští a do módy se dostávají nové odstíny. Pro majitelky tmavých vlasů se jedná o fialovou, aktuálně velmi módní barvou i co se oblečení týče. U světlovlasých je to pro změnu jantarová, která má navíc to kouzlo že za různých světelných podmínek působí trochu jiným odstínem. Výhodu stále mají ženy s vlasy laděnými do červena, u nichž je obzvláště trendy proložit originální červený odstín trochu světlejším, ale také do ruda laděným. 

Jaký melír vybrat?

Pokud zvažujete melír poprvé je možná dobré vybrat si trochu méně drastické řešení a sáhnout po ověřených barvách. Pokud si nejste jistá jak na vás bude melír vypadat, většina kadeřnických salónů na internetu nabízí programy, kde si to můžete počítačově dokreslit a udělat si tak alespoň zběžnou představu. Základním východiskem pro volbu odstínu je vaše originální barva vlasů, od níž by se melír neměl nijak drasticky odchylovat. Větší rozdíly si mohou dovolit hnědovlásky. U černovlásek se extra hodí melír hnědý, ale klidně i červený.