Domácí masky, které oživí vaše vlasy

Domácí masky, které oživí vaše vlasyZnečištěný vzduch, pálení sluníčka či časté barvení a lakování může naše vlasy poškodit. Pokud chceme, abychom každý den okouzlily manžela, partnera či známé lesklou kšticí, musíme jí věnovat péči. Vyzkoušejte domácí masky, které mají navíc léčebné účinky proti tvorbě lupů, lámání a vypadávání.

Roztřepené konečky

Pozorujete, že se na vašich hýčkaných vlasech třepí konečky? Žádný problém. Vyrobte si masku z olivového oleje, která kštici dodá vitamín E. Tuto masku mohou použít také ženy se suchými vlasy.
Jak na to. Stačí, když v obchodě koupíte alespoň trochu kvalitní olivový olej a nalijte ho do skleničky. Poté vezměte starší utěrku a položte ji na krk tak, aby olej nestekl na pokožku, ani na oblečení. Na utěrku ještě dejte dlouhý igelitový pytlík. Čistým štětcem pak pečlivě natírejte roztřepené konečky z každé strany. Nakonec vlasy zabalte do igelitového pytlíku a nechte v teple asi půl hodiny.
Masku podle potřeby opakujte každý týden zhruba měsíc. Do té doby používejte jemné šampony i balzámy a vlasy pokud možno nefénujte ani nelakujte.

Lesk z jogurtu

Nepozorujete žádné účinky šamponů, které mají působit hlavně na lesk? Namíchejte si proto masku z jednoho obyčejného bílého jogurtu s medem a skořicí a uvidíte rozdíl. Vlasy nejdříve omyjte vlažnou vodou bez šamponu.
Maska se potom na jednotlivé pramínky lépe „chytne“. Na vlhké vlasy jogurtovou směs rovnoměrně rozetřete a poté zabalte do zahřátého ručníku. V teple nehte působit asi 20 minut a poté opláchněte opět ve vlažné vodě.
Pokud máte čas, kúru opakuje každé dva dny, ale stačí i dvakrát za týden. Záleží pak už na vás, jak silným leskem chcete okolí okouzlit

Oživení barvy

Zdá se vám, že vaše obarvení ztrácí živost? Nezoufejte. Pomůže vám čaj i banán. Jestliže potřebujete oživit tmavé vlasy, uvařte si do konvice silný tmavý čaj a počkejte, až vychladne. Pro dlouhodobý účinek můžete do čaje ještě kápnout šťávu z půlky citronu. Vlažný čaj nalijte do misky, v níž potom vlasy budete koupat. Pro lepší účinek je potřeba masku opakovat obden.
Banán kromě lesku také posílí a hydratuje světlé, zvláště pak blonďaté vlasy. Stačí ho rozmixovat s citrónovou šťávou a vodou.

About the author

Jak jste už určitě zjistili, snažím se věrné i nové čtenářky zásobovat aktuálními články ze světa mody, krásy, hubnutí či líčení. Jsem rozená jihočeška. V malé vesničce nedaleko Bechyně jsem prošla základní školou, odtud jsem putovala na Obchodní školu do Tábora až jsem se ocitla na JČU v Českých Budějovicích, kde posledním rokem studuji Bohemistiku v praxi. Teoreticky bych měla být veleodborník na vše, co se týká českého jazyka a literatury. Psát články a předávát informace čtenářkám mě bavilo již od dětství. Kromě školního časopisu jsem ale o této práci mohla jen snít. Můžu tedy říct, má práce je i mým velkým koníčkem. Kromě www.extrakrasa.cz, publikuji své články ještě na www.prokrasnetelo.cz (což je webova stránka kosmetické značky Garnier) a trochu spolupracuji i se značkou Loreal Paris. Mimo to pracuji jako externista pro kulturu v deníku Právo v krajské redakci jižní Čechy v oblasti kultury.