Vše, co jste chtěli vědět o IPL epilaci

Napsal

Jaro už je tady a to taky znamená, že se začíná s dietami do plavek a další přípravou na letní koupací sezónu. Připravit se můžete i tak, že si na celé léto odstraníte chloupky pomocí IPL epilátoru. A ideální je začít už teď. Proč? A jaké jsou omezení pro používání IPL epilátorů?

V létě ukazujeme prakticky denně odhalenou pokožku, a komu by se chtělo skoro každý den sahat po žiletce a chloupky holit, když se už teď můžete na léto připravit tak, že si chloupky odstraníte dlouhodobě s IPL epilátorem. IPL epilátor používá speciální intenzivní pulzní světlo, které působí na tmavý pigment chloupků. Ty pak samy vypadnou a při opakovaných ošetřeních pokožky, zabraňuje světlo jejich dalšímu růstu. Slibované výsledky jsou v řádech několika měsíců.

Kdy je nejlepší IPL epilaci provádět?

Zájem o IPL epilátory sice vzrůstá až s blížícím se létem, kdy nás touha po hladké pokožce dohání nejvíce, léto je absolutně nevhodným obdobím pro IPL epilaci. Je to proto, že pokožka během epilační kúry nesmí být vystavována UV záření, protože by mohlo dojít k jejímu bolestivému podráždění. Proto je ideálním obdobím pro IPL epilaci zima nebo jaro. Základní kúra trvá přibližně dva měsíce, ale může to být i déle, takže pokud chcete být na léto již bez chloupků, tak je nejvyšší čas začít.

Pro které oblasti je IPL epilátor vhodný?

Protože se tato informace u každého modelu IPL epilátoru liší, tak je potřebné si tyto informace nejdříve prověřit u modelu, který si vyberete. Obecně platí, že všechny IPL epilátory jsou vhodné pro oblast nohou, většinu lze ale použít i pro oblast podpaží a třísel. Epilátory s možností použití na tváři mají vždy u sebe speciální nástavec opatřený filtrem, aby bylo IPL světlo dostatečně šetrné k pokožce tváře. Pokud je IPL epilátor vhodný i pro muže, pak je vhodný pro oblast zad, břicha, případně podpaží. Použití v oblasti tváře a krku, tedy na vousy, je zakázané.

Jsou problémem pihy a tetování?

Přestože jednotlivé přesně kontraindikace pro použití IPL epilátoru najdete v každém návodu ke konkrétnímu modelu, některé jsou pro všechny IPL epilátory společné. To se týká hlavně pih a tetování. Oblastem s hustým výskytem pih nebo s tetováním je nutné se vyhýbat. Proč? Jak už bylo zmíněno, tak IPL světlo je přitahováno tmavým pigmentem, kterého je v pihách a tetování příliš. Pokud byste IPL epilátor na těchto oblastech použili, došlo by k výraznému podráždění pokožky a navíc by IPL epilace výrazně pálila.

V jakém dalším případě nepoužívat IPL epilátor?

Pokud si nejste jistí, že je pro vás IPL epilace vhodná, je nejlepší se obrátit na dermatologa, který určí, zda tento způsob odstraňování chloupků můžete zvolit. Existuje ale mnoho případů, kdy se IPL epilace nedoporučuje vůbec. To zejména u osob s ekzematickou nebo velmi citlivou pokožkou, křečovými žilami nebo malými červenými žilkami. IPL epilace je zapovězená též pro těhotné nebo kojící ženy.

Autor: www.holime.cz, Andrea Ivaničová

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *