Přirozený vzhled snadno a rychle

Napsal

V současnosti můžete často na fotkách i v televizi vidět celebrity s minimálním či žádným make-upem. Může za to trend „barefaced“, který zdůrazňuje čistou, svěží pleť a zastává přirozený přístup ke kosmetice. Není tedy náhoda, že v posledních několika letech se na molech objevily modelky záměrně nenalíčené.

Pokud se chcete vydat cestou přirozeného vzhledu, začněte tím, že se na sebe dobře podíváte do zrcadla. Pečlivě si prohlédněte své rysy. Přemýšlejte o výsledném vzhledu, kterého chcete dosáhnout. Zvýrazněte oblasti, které se vám líbí, a potlačte oblasti, na které nechcete poukazovat.

Začněte s čistou tváří

Prvním krokem k přirozenému vzhledu je začít s čistou tváří. Vyberte si obličejový čistič, který je nejlepší pro váš typ pleti. Důkladně tvář omyjte teplou vodou. Tvář osušte čistým ručníkem a ujistěte se, že jste odstranili všechny stopy make-upu. Dokonce i sebemenší zbytky make-upu, zejména kolem očí, mohou všechno zničit.

Peeling a hydratace

Peeling obličeje je další způsob, jak začít. Odstraněním přebytečné suché kůže z povrchu pokožky bude mít nejen mladší vzhled, ale produkty péče o pleť budou moci lépe proniknout dovnitř. A nejlepší ze všeho je, že make-up bude vypadat hladší po celý den. Když pokožka není hydratovaná, vypadá matně a fádně. Nezapomeňte použít denní hydratační krém s SPF, abyste udrželi hydratovanou a chráněnou pokožku během dne a noční krém před spaním.

Zesvětlete pleť

Když pracujete na přirozeném vzhledu, platí, že méně je více. Pro super přirozený vzhled, přeskočte podkladový krém a použijte tónovací hydratační krém. Nanášejte ho konečky prstů, aby se aplikoval v malých oblastech. Začněte ze středu obličeje a postupujte k okrajům. Pokud chcete použít pevný nebo tekutý podkladový krém, naneste jej štětcem od středu obličeje směrem ven.

Bronzer a tvářenka

Použijte bronzer a / nebo tvářenku na zdůraznění rysů. Bronzery dodávají pokožce teplý tón slunce. Jsou to skvělé na vytvoření přirozené záře. Můžete nanést buď bronzový pudr podél T-zóny a lícních kostí, nebo jej můžete přidat do celého obličeje. Lehce aplikujte bronzer na oblasti, které jsou nejčastěji v záři slunce, jako je např. kořen nosu, tváře a čelo. Bronzer může nahradit tvářenku, nebo můžete použít velmi jemnou vrstvu tvářenky a  bronzer.

Rozjasňovače

Rozjasňovače obsahují reflexní přísady, jako je slída nebo jiné minerály, aby zachytily světlo. Naneste s velkým štětcem Kabuki nebo klasickým štětcem. Začněte s velmi malým množstvím a zvyšte podle potřeby. Chcete-li najít nejlepší rysy, které chcete zvýraznit, vkročte do přirozeného světla a zjistěte, které části tváře zachycují světlo. Možná je to tvé lícní kosti, můstek nosu nebo brada. Zaměřte se na tyto oblasti.

Korektor

Nejprve se ujistěte, že váš korektor odpovídá barvě vaší pleti. Možná budete potřebovat světlejší odstín pod očima, nebo použijte korektor s modrými tóny. Je důležité použít korektor na vady, skvrny a červené oblasti, ne kolem, aby se zabránilo haló efektu.

Líčení očí

Použijte oční linky a řasenku, ale jen lehce. Tučné tekuté oční linky sem nepatří. Namísto toho použijte tužku na oči v sametově hnědé barvě a naneste linku přímo mezi řasy a na spodní víčko. Jemně zvedněte víčko a táhněte tužkou přes spodní hranu. Natočte řasy řasovou kulmou a pak použijte řasenku.

Obočí

Dávejte pozor na obočí. Za prvé, ho dostaňte do tvaru a vytrhejte zbloudilé chloupky. Měkkým práškem na obočí a malým kartáčkem opatrně vyplňte holá místa jemnou barvou, která odpovídá přirozené barvě obočí. Dokončete s kartáčem s gelem, aby byl váš obočí dokonalý po celý den.

Rty

Vyhněte se lesklým a křišťálovým rtěnkám. Místo toho použijte neutrální nebo čirý lesk na rty a vynechejte konturku. Použijte rtěnku, která je o několik odstínů tmavší než přirozený odstín rtů. Počkejte několik minut a poté je otřete. Zanechává trochu barvy, která vypadá jako vaše rty, jen o něco lépe. Najděte odstín rtěnky, který má stejnou barvu jako váš jazyk. Zní to zvláštně, ale vypadá to perfektně přirozeně.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *