Před dovolenou v zahraničí nezapomínejte na pojištění

Napsal

Každému z nás se může kdykoliv stát nepěkný úraz nebo jiná nehoda, případně můžeme onemocnět. Přihodit se nám to může také v cizině, a dokonce je to pravděpodobnější. Na dovolené se totiž často věnujeme mnoha sportovním aktivitám, při kterých nám může hrozit zranění. Proto je velmi důležité pamatovat na pojištění našeho vlastního zdraví. Máme v zásadě dvě obvyklé možnosti:

  • klasické komerční pojištění
  • pojištění na cesty jako benefit kreditní karty

Pojištění před dovolenouPojištění před dovolenou

Hurá na hory!

Už se nemůžete dočkat na pořádnou lyžovačku? Mnoho lidí vyráží na dovolenou do hor do zahraničí nejčastěji na vlastní pěst. Je to pochopitelné, protože naložíte auto a jedním směrem máte Alpy a druhým Tatry. Není tak důvod jet na klasický hromadný zájezd, kde obvykle bývá v ceně zahrnuto už i pojištění na cesty. A právě proto, že vy nyní vyrážíte do zahraničí individuálně, musíte na to pamatovat sami. Velice snadno dnes sjednáte cestovní pojištění online a nebude vás to stát ani mnoho času a úsilí. Stačí doslova pár kliknutí.

Některé pojišťovny nabízejí pojištění také přímo podle konkrétní aktivity, kterou hodláte vykonávat. Jedete-li tedy do hor, není nic snazšího než si sjednat pojištění na hory. Jednoduše vyberete cíl vaší destinace, jaký je účel vaší cesty a co chcete pojistit – např. léčebné náklady nebo klidně i zavazadla apod.

Alternativní možnosti pojištění

Kromě klasicky jednorázově sjednaného pojištění pro vaši zahraniční cestu, otevírají se vám také další možnosti jste-li kupříkladu držiteli některé z kreditních karet. Mnohé kreditní karty totiž nabízejí cestovní pojištění jako službu k vaší kartě a vy se tak nemusíte před každou jednotlivou cestou už o nic starat. Jednoduše kdykoliv vyrazíte do ciziny, jste automaticky pojištěni. Je ale pochopitelně vhodné prozkoumat si konkrétní podmínky vaší karty, protože i zde mohou být a také jsou velké rozdíly v parametrech daného pojištění.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *