Oblečte se do viskózy a budete se cítit jako v bavlnce

Napsal

Víte, co je viskóza a jak vzniká? Je to takový skvělý zlatý střed mezi přírodním a umělým materiálem na výrobu oblečení. Přináší mnohé výhodné vlastnosti, díky kterým bychom o nošení viskózových materiálů měli začít vážně uvažovat.

Na léto jako dělaná

Viskózový materiál oceníme především v létě, má totiž chladivý efekt, je příjemný na dotek, měkký, a hlavně dokáže podobně jako bavlna nasát velké množství vlhka. Což právě v letních měsících jistě všichni velice uvítáme. Viskóza, nebo také umělé hedvábí, jak se jí říká, má spoustu výhodných vlastností. Látky z ní ušité jsou poměrně levné, mohou se prát a žehlit nemusíte vůbec, protože se nepomačkají.

Ušít si z ní můžete prakticky cokoliv

Tento materiál se hodí na výrobu jakéhokoliv druhu oblečení. Příjemné jsou kalhoty, sukně, trička nebo šaty. Velmi často se viskóza kombinuje s bavlnou – a to proto, že je tento materiál pak přirozenější na pohled ale stále měkký a příjemný na omak a také působí leskle a výrazně. Bavlněná látka metráž zůstává pořád nejoblíbenější látkou pro šití oděvů obecně.

Žádné psí chlupy na oblečení

Jelikož viskózový materiál nevytváří žmolky na povrchu a ani se na ní nedělá statická elektřina, nezachytávají se na ní ani žádné nečistoty – především psí chlupy bývají těžko odstranitelné z oblečení. A to se vám s viskózou nestane – chlupaté oblečení nevypadá hezky. O důvod víc ji začít nosit, viďte?

Pokud na štítku nenajdete označení viskóza, nelekejte se. Běžně se označuje totiž jako rayon.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *