Jaké jsou aktuální trendy v nabídce tvrdých podlah? Odpověď najdete v našem článku

Napsal

Většina z nás hledá takovou podlahovou krytinu, která bude dobře vypadat a zároveň se bude snadno udržovat. Dlouhá léta vedly přírodní materiály, kterými bylo typicky klasické dřevo s velmi pěknou přirozenou strukturou. S příchodem moderních materiálů se objevily podlahy laminátové a později vinylové, což však oblibu dřeva nikterak neupozadilo. Vždy to záleží na našich konkrétních preferencích a na tom, co se nám zkrátka v interiéru líbí. Při výběru podlahy je vhodné zohlednit také její zatížení. Jinou podlahu budeme vybírat domů a jinou do komerčních prostor.

Podlaha

Podlaha

Návrat dřeva do našich domovů

V našich domovech se ve velkém vrací obliba přírodních materiálů, a tedy zmiňovaného dřeva. Renesanci tak zažívají například klasické dřevěné parkety. Těch důvodů je hned několik, přičemž mezi ty hlavní můžeme zařadit skutečnost, že:

  • Dřevo přináší teplo domova
  • Přírodní materiál vypadá přirozeně

Použití dřeva v interiéru dokáže i moderní minimalistické a povětšinou strohé interiéry krásně zútulnit. S moderním interiérem si dřevo zkrátka velmi dobře rozumí a velice dobře se doplňují. Dřevo jako přírodní materiál navíc vypadá vždy velmi přirozeně, jakkoliv se jej budeme snažit nahradit umělým dekorem, nikdy to nebude ono. A právě proto dávají lidé dřevěným povrchům stále častěji přednost.

Moderní musí být také kvalitní

Svou nezastupitelnou roli ale rozhodně stále mají také moderní materiály, jako je lamino nebo vinyl. Jejich velkou výhodou je ta nejsnadnější údržba, kdy například vinylové podlahy přinášejí i velmi vysokou odolnost proti vlhkosti. Důležité je ovšem zvolit také kvalitního výrobce podlahové krytiny. Například podlaha HERRINGBONE by ALSAFLOOR se vyrábí už od konce 80. let minulého století. Dlouholeté know-how se snoubí s francouzským smyslem pro detail a tyto podlahy jsou určeny i pro nejvyšší zatížení. Uplatnění tak naleznou rovněž v komerčních prostorách.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *