Tipy na eurovíkendy

Napsal

Už se těšíte na dovolenou, ale je zatím v nedohlednu? Čekání si můžete zpříjemnit víkendovým pobytem v některém evropském státě. Poznáte nová místa, zážitky a navíc ještě dobijete energii, které se už nedostává. Nebo udělejte radost někomu blízkému a vyjeďte na eurovíkend společně. Nabídek cestovních kanceláří je mnoho, jistě vám při výběru pomůžou i naše tipy.

Francie – Paříž

Romantické místo, plné známých míst, vůně místních kaváren, proslulá galerie Louvre, Eiffolova věž a mnoho dalšího vás čeká ve městě na Seinou. Pohled na Vítězný oblouk, katedrálu Notre – Dame či procházka po Champs-Élysées patří mezi nezapomenutelné zážitky. Večer můžete navštívit legendární podnik Moulin Rouge a užít si pravý francouzský kankán.

Maďarsko – Budapešť

Již několik let je Maďarsko oblíbenou zemí pro dovolenou. Není divu, že pro letošní rok patří mezi top destinace pro eurovíkendy. Budapeť je to pravé místo na odpočinek ve stylu wellness. V případě, že vás lázně omrzí, můžete navštívit místní muzeum a další kulturní památky, projít sitržiště, ochutnat místní gastronomii a na závěr si dopřát posezení v typické csárdě.

Holandsko – Amsterdam

Holandsko, země plná květin, sýrů a větrných mlýnů. Amsterdam je správné místo pro poznávání. Nenechte si ujít plavbu lodí po městských kanálech a nahlédněte do velice známé čtvrti červených luceren. Město je známé tím, že hlavním dopravním prostředkem zde je kolo. Využijte půjčoven a projeďte se i vy po známých místech na kole.

Velká Británie – Londýn

Dalším zajímavým místem, kde strávit příjemný víkend, je Londýn. Britská metropole je plná skvostných památek, které stojí za povšimnutí. Město je přímo magnetem pro milovníky historie, jestli mezi ně patříte, neváhejte. V případě, že vás památky unaví, můžete navštívit jednu z typických britských hospod, starých stovky let. Procházka na večer po jižním břehu řeky Temže může být dobrým zakončením dne.

Share

Recommended Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *