Co navštívit v Dubaji

Napsal

Pro Čechy je Dubaj stále oblíbenější destinací na dovolenou v době, kdy je u nás nevlídné počasí. Právě podzimní měsíce můžete strávit v metropoli Spojených Arabských Emirátů, ve městě plném luxusu a zábavy.

Pokud se celou dovolenou nechystáte strávit u hotelového bazénu, máme pro vás tři tipy, co můžete v Dubaji vidět. 

Burj Khalifa

Budovu Burj Khalifa s hliníkovou a stříbřitě se třpytící fasádou nemůžete přehlédnout. Měří 828 metrů a je nejvyšší budovou na světě. Uvnitř mrakodrapu najdeme tisíce metrů čtverečních sloužících jako kancelářské plochy, je zde ovšem i 900 luxusních bytů, hotel Armani se 160 hotelovými pokoji a restaurace At.mosphere. I když možná nemáte na drahé menu nebo dokonce na noc v hotelu, vyhlídku z mrakodrapu si můžete užít i tak: stačí nechat se vyvézt rychlovýtahem na terasu známou jako „At the Top“ ve 124. a 125. patře (450 m). 

The Dubai Fountain

Barevně nasvícená a za tónů hudby tu voda vystřikuje až do 150 metrů. Fotánu najdete hned u Burj Khalifa, fascinují vodní show můžete zažít vždy ve 13 hodin a v půl druhé, se světelným doprovodem pak ve večerních hodinách, po setmění vždy každou půl hodinu až do 23. hodiny.

Dubaj Frame

Dalším úchvatným příkladem špičkové architektury je mrakodrap ve tvaru velkého zlatého rámu, který se skládá ze dvou 150 m vysokých věží nahoře spojených 100 metrů dlouhou základnou. Tato hypermoderní budova (otevřena 1. 1. 2018) stojí mezi starou a novou částí Dubaje,poměrně blízko dubajského kanálu, v tzv. Zabeel parku. 

Jednou věží vyjedete výtahem nahoru a projdete se 150 metrů vysokou vyhlídkou, jejíž podlaha je v některých částech prosklená. Druhou věží pak sjedete dolů, kde najdete muzeum s výstavou ukazují vývoj Dubaje od malé rybářské vesnice přes současné futuristicky vypadající velkoměsto až po představy, jak by metropole mohla vypadat za 50 let.

 

Share

Recommended Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *