5 nejlepších pláží v Zadaru

Napsal

Pro ty, kdo letos chtějí strávit dovolenou v Chorvatsku, máme skvělý tip: město Zadar. I přes smutné dva roky, kdy bylo ostřelováno a obléháno srbskými vojsky během balkánských válek (1991/92), zůstalo letovisko jedním z turisty nejvyhledávanějších měst Chorvatska.

Patří mezi moderní metropole severní Dalmácie, rozkládající se na pobřeží Jaderského moře. Než se vydáte na dovolenou do Chorvatska, mohlo by vás zajímat, kde najdete nejlepší pláže v okolí Zadaru.

Pláž Borik

Ideální pláž pro rodinnou dovolenou. Pokud vyrážíte s dětmi k moři, oceníte na této pláži přirozený mělký vstup do moře. Pláž je z velké části oblázková, ale najdete tu písečnou část i plochu s betonovými panely. Jistě oceníte i příjemný stín díky nedalekým borovým lesům. Pláž Borik se pyšní Modrou vlajkou symbolizující čisté moře a kvalitu nabízejích služeb na pláži.

Pláž Kolovare

Pláž Kolovare je oblíbená nejen turisty, ale je vyhledávaným místem i místních obyvatel. Tato městská oblázková pláž se nachází přímo v letovisku Zadar. Na pláži najdete také betonové plochy, které jsou ideálním místem na opalování. Kolovare získal ocenění Modrá vlajka, takže i zde máte záruku čistého moře. Jistě oceníte parkoviště přímo u pláže. Půjčovna sportovních potřeb vám příjemně zpestří pobyt na pláži.

Pláž Zaton

Plážový volejbal, badminton nebo tenis si můžete zahrát na pláži Zaton, severozápadně od Zadaru. Mělké moře lemuje pláž tvořená z oblázků, písku a štěrku, borovicový les dodá příjemný stín. Byl tu vybudován zvláštní přístup do moře pro osoby na invalidním vozíku. Pláž Zaton se nadchne také vaše děti, pro které jsou tu připravena dětské hřiště, vodní skluzavky a trampolíny. I tato pláž se pyšní svou Modrou vlajkou.

Pláž Diklo

Oblázková pláž je z části kamenná, pro příjemné opalování zde naleznete i části betonové. Osvětlená pláž je skvělým místem na večerní procházky, kdy můžete pozorovat barvy moře při noční obloze. Vychutnejte si křišťálově čisté moře jízdou na tubě nebo s větrem ve vlasech jízdu na ski. Na pláž se můžete dostat autem, parkování je nedaleko.

Pláž Puntamika

Pláž Puntamika leží na maličkém poloostrově ve městě Zadar a je velmi dobře přístupná. Oblázková pláž má místy jemný štěrk a je místem, kde si vychutnáte ten nejkrásnější západ slunce. Děti zde naleznou hřiště, houpačky a tobogány, kde se dokonale vyřádí, když je moře omrzí. Vy se uvolněte a odpočiňte se na pláži Puntamika s krásným výhledem na staré centrum města Zadar.

Share

Recommended Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *