5 nejlepších pláží na Krétě

Napsal

Vybrali jste si jako cíl své letošní dovolené ostrov Kréta? Tak by vás mohly zajímat následující řádky, kde se dozvíte jak krásné pláže na Krétě jsou. V samotném Řecku je dohromady 430 pláží, z toho jich 97 najdete právě na ostrově Kréta. Tento článek vám představí 5 nejlepších pláží, které určitě musíte navštívit během letního pobytu na ostrově.

Pláž Elafonisi

Ráj na zemi, tak přezdívají pláž Elafonisi. V tomto případě se nejedná o klasickou pláž, spíš o přírodní útvar, který spojuje ostrov Kréta s ostrovem Elafonisi. Kouzlo jemné písčité pláži dodávají květy mořských narcisů a jalovcové keře. Když budete mít štěstí, zahlédnete mořskou želvu karetu obrovskou. Ta si vybrala zdejší pláže na svou snůšku vajec. Vše doplňuje malebný výhled na skalnaté útvary a palmové háje.

Pláž Balos

Severozápadní část ostrova ukrývá přírodní unikát, obrovskou lagunu s nádherně průzračným mořem. V laguně je voda mělká a proto je vhodná pro rodinnou dovolenou. Pláž nabízí příjemný pocit z jemného písku s nádechem bílé až růžové barvy. Nádherné místo přitahuje spousty turistů i přesto, že je pláž poměrně izolovaná a hůře dostupná.

Pláž Matala

Na jižním  pobřeží, přímo u stejnojmenné vesnice se nachází zátoka, které vévodí nádherná pláž s nezvykle tmavým pískem. Pláž lemuje skalnatý masív z obou stran a dodává na pláž během dne příjemný stín. Ve skalách najdeme najdete umělých  jeskyní. Jelikož vstup z pláže do vody je dosti strmý, není moc vhodná pro rodiny s dětmi.

Pláž Falassarna

Mezi nejkrásnější pláže Kréty patří neodmyslitelně pláž Falassarna. Vysněná pláž se rozkládá na západní části Kréty a byla zvolena třetí nejhezčí pláží Řecka. Pláž s jemným pískem nabízí křišťálovou vodu a je výborným místem na potápění se šnorchlem a pozorování podmořského světa. Falassarna je velice dobře dostupná a dostatečně velká, tak že se každému dostane trocha soukromí, pokud po něm touží.

Pláž Plakias

Jako jedna z mála pláží Kréty, která nabízí místo i pro nudisty na východní části pláže zdobené nízkými tamaryškovými stromy. Nádherná písčitá pláž se do azurového moře svažuje pozvolna, proto je vyhledávaná rodinami s dětmi. Je krásným místem na romantické procházky a pro ty aktivnější jsou tu možnost zapojit se do různých vodních adrenalinových sportů.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *